Heves nyerte a tornát!

érem - forrás: Forrás: - érem.

Végeredmény: 1. Heves 2. Vas 3. Fejér A 20 csapatos nyíregyházi tornát bravúros teljesítménnyel, kapott gól nélkül nyerték meg, ami Varga László kapus (posztján természetesen a mezőny legjobbja lett), a védelem és az együttes dicsérete. A második helyen Vas, a harmadikon Fejér, a negyediken Tolna végzett, utóbbi gárdából került ki a gólkirály, a tízszer eredményes Hosnyánszki Zsolt személyében.

Lényegesen több volt a versengés egy könnyed hét végi kupaktanácsnál, hiszen háromszázhúsz résztvevőt üdvözölhettek a házigazdák, közülük kettőszázhetvenöten léptek pályára. A hetven mérkőzésen száznegyvenegy gól esett, tehát a hátsó alakzatok zöme roppant masszívnak bizonyult. A játékosok közül hetvenkilencen találtak az aktuális ellenfél kapujába. A lebonyolítási forma sajátossága, hogy veretlenül is lehet a kilencedik helyen végezni: Somogy a csoportmeccsek során egyszer nyert és háromszor ikszelt, aztán a 9-12. helyért vívott folytatásban sem kapott ki. Győr-Moson-Sopron egyetlen szerzett góllal jutott a nyolc közé, és végül a hetedik lett. A leghosszabb mérkőzés Baranya és Nógrád párharca volt, ahol a rendes játékidőben még 1:1-re álltak a felek, büntetőkkel 7?6-ra győztek a baranyaiak az 5-8. helyért vívott derbin. A torna legjobb mezőnyjátékosa címet a vasi Borbás János érdemelt. Bár az utolsó helyezett Komárom-Esztergom nem ismerhette meg a győzelem ízét, a nyitányon a majdani ezüstérmes Vassal játszott értékes 1?1-et. Összességében senkinek sincs oka busongania, mert ki-ki megtalálhatta az öröm forrását ? a pályán avagy azon kívül. Erősödtek a sportbaráti kapcsolatok, hangulatosan zárták a bajnoki esztendőt a játékvezetők. Immár tény: jövőre Győr lesz a vendéglátó - írja a szabolcsjb.hu